👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Varia

Co najbardziej chciałbyś znaleźć na tym blogu? – zakończenie i wyniki ankiety

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiaj zamykam ankietę na temat Waszych preferencji odnośnie treści mojego bloga. Dziękuję wszystkim za oddanie głosu i zapraszam do udzielania się w kolejnych ankietach. A oto dotychczasowe wyniki:

Co najbardziej chciałbyś znaleźć na tym blogu? Możliwe 3 odpowiedzi.

 • Słownictwo tematyczne/słownik obrazkowy. (58%, 23 Głosy)
 • Teksty po niemiecku oraz ich nagranie w mp3 (do ćwiczenia wymowy). (58%, 23 Głosy)
 • Inne darmowe materiały audio i wideo (podcasty). (58%, 23 Głosy)
 • Wyjaśnienie zagadnień gramatycznych. (40%, 16 Głosów)
 • Przykłady wypracowań do szkoły/na studia. (23%, 9 Głosów)
 • Możliwość otrzymania powiadomienia mailowego, gdy na blogu pojawią się interesujące materiały. (8%, 3 Głosy)
 • Tematy prac licencjackich/magisterskich. (5%, 2 Głosy)
 • Możliwość publikacji własnych prac. (0%, 0 Głosów)

Po analizie wyników postanowiłem usunąć z paska bocznego formularz do zapisywania się na newsletter (każda zapisana osoba dostawałaby krótką wiadomość z najnowszym wpisem na blogu). Postanowiłem się za to skupić na dodawaniu jak największej ilości słownictwa tematycznego w języku niemieckim, czasem także słownictwa ze słownika obrazkowego języka niemieckiego. Rozwijany będzie także dział podcastów, gdzie będziecie mieli możliwość wysłuchania nagrań autentycznych tekstów lub pojedynczych słów (w przypadku słownika). Jak widać wypracowania oraz wytłumaczenie zagadnień gramatycznych nie cieszą się zbyt wielką popularnością, może dlatego, że w tej kwestii dostępnych jest już wiele materiałów na innych serwisach. Wpisy na ten temat będąw takim razie sporadyczne.

Szkoda jedynie, że nikt nie chce umieszczać tutaj własnych wypracowań, znacznie pomogłoby to innym w pisaniu własnych prac na lekcje języka niemieckiego. Poza tym moglibyśmy przedyskutować ewentualne błędy w wypracowaniach. Jeżeli więc ktoś się zagapił i chciałby jednak, aby dział z wypracowaniami powstał, proszę o odpowiedni komentarz.

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 4

 1. Zastanawiam się na ile te wyniki są reprezentatywne, czyli wiarygodne. Może zagląda tu też sporo ludzi, którzy nie oddali głosu? Albo będą nowi odwiedzający, którym będzie się podobało znowu co innego?
  Bardzo mi się podoba, że chcesz maksymalnie zwiększyć „Kundenfreundlichkeit” i dostosować się do preferencji czytelników, ale nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie. Tak sobie „głośno myślę”, może nie mam racji.
  A w ogóle chętnie tu zaglądam, bo zawsze można znaleźć coś ciekawego :)

 2. Na pewno głos oddał tylko pewien procent odwiedzających. W maju zanotowałem już ok. 9500 odsłon bloga, a głosów było jedynie 40 :/ Decyzja jeszcze nie zapadła, na razie każdy z działów będzie rozwijany podobnie jak dotychczas, jednak z większym naciskiem na elementy, które cieszą się największą popularnością. Na decyzję wpływają jednak nie tylko wyniki ankiety, lecz także analiza statystyk bloga. Top-Thema w maju to właśnie podkasty :) Zresztą zobaczymy, kommt Zeit, kommt Rat, blog nie ma jeszcze nawet pół roku :)
  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam

 3. Jestem na tym blogu po raz pierwszy. Jest przejrzysty ,szkoda tylko,że mało jest tłumaczń i muszę sięgać po słownik. Uważam ,że powinno być też więcej przykładów. pozatym może być. Życzczę powodzenia

Napisz komentarz