👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Edutainment - nauka poprzez zabawę Język niemiecki Słownictwo niemieckie

Nowa gra edukacyjna na edugames – Baloniki der, die, das

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

graffiti edugamesPortal Edugames.pl cały czas serwuje nam różnego rodzaju gry edukacyjne. Oni nie odpoczywają w wakacje, pracują dla Was :) Dzisiaj chciałbym zwrócić uwagę na trzy nowe pozycje do serii podręczników do gimnazjum „Graffiti”. Są to gry szkolące i sprawdzające znajomość rodzaju rzeczownika w języku niemieckim. Należy w nich zadecydować, jaki rodzajnik pasuje do wyświetlanego rzeczownika. Wybór podejmujemy strzelając do odpowiedniego balonika. Grając w grę, możecie zdobyć następujące trofea: lód na patyku, samochód lub samolot, w zależności od poziomu trudności (są trzy). Nie wiecie, co to za trofea? Wspominałem o nich przy okazji innej gry, edumemory, można je mianowicie wymieniać na różne gadżety.

Tak wygląda gra:

Baloniki - przykład

A coś takiego zobaczycie po udzieleniu błędnej odpowiedzi:

Baloniki - błąd

Seria gier edukacyjnych „Graffiti” sprawdza wiedzę z podręcznika Graffiti, Klasa1. (Język niemiecki dla gimnazjum. Kurs dla początkujących. Podręcznik z ćwiczeniami).

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz