👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Suwałki Varia

Będzie mural w Suwałkach, nareszcie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Urząd Miasta Suwałki ogłosił dzisiaj konkurs na twórcze ozdobienie muralem ściany budynku przy ul. Noniewicza 81. Myśl przewodnia to Suwałki XXI wieku, a artyści mogą już zgłaszać swoje propozycje prac. Na autorów najlepszych projektów czekają trzy nagrody pieniężne w wysokości 3000, 2000 i 1000 złotych. Jest na czym malować, bo ściana ma wymiary 22 m x 6,5 m, ale są też pewne reguły, których należy się trzymać. Po pierwsze musi się tam znaleźć logo Pogodnych Suwałk, nie do końca podoba mi się ten pomysł, bo władze starają się wcisnąć to logo dosłownie wszędzie. Żeby tylko promocja miasta nie przerodziła się w swoisty SPAM. Poza logo projekt powinien zawierać elementy związane z tradycją i historią Suwałk oraz nawiązywać do życia współczesnych mieszkańców. Sam nie mogę doczekać się odsłonięcia, a to nastąpi dopiero 9. sierpnia 2014 r. – podczas Dni Suwałk (Jarmarku Kamedulskiego).

Ważnym kryterium oceny projektu będzie umiejętność zharmonizowania malowidła z otoczeniem.

W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie lub zespoły autorskie, które będą związane umową w celu realizacji wspólnego przedsięwzięcia. W odniesieniu do prac zespołowych warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wskazanie reprezentanta zespołu, upoważnionego do występowania w imieniu jego członków.

Zgłoszenie projektu jest bezpłatne. Uczestnicy mogą zgłosić do konkursu więcej niż jeden projekt, pamiętając, aby każdy projekt był dostarczony w oddzielnej kopercie. Projekty powinny być przedłożone na papierze lub folii na 2 planszach w formacie A3 oraz w formie elektronicznej na nośniku CD lub pamięci zewnętrznej USB w plikach w jednym z następujących formatów graficznych: TIFF/JPEG/GIF/PNG/PDF o minimalnym rozmiarze 2000 x 3000 pikseli. Projekt powinien się składać z dwóch części: wizualizacji muralu w skali ok. 1:75 oraz zwymiarowanego schematu kompozycyjnego malowidła. Do projektu należy załączyć Kartę zgłoszenia oraz kosztorys realizacji muralu. Na kopercie należy umieścić nagłówek Konkurs ?Suwałki XXI wieku?.

Prace konkursowe wraz z dokładnie i czytelnie wypełnioną Kartą zgłoszenia i kosztorysem realizacji należy dostarczyć listownie, kurierem lub osobiście w nieprzekraczalnym terminie do 8 maja 2014 r. na adres: Wydział Kultury i Ochrony Zabytków, Urząd Miejski Suwałki, ul. A. Mickiewicza 1, 16?400 Suwałki (za datę dostarczenia przyjmuje się datę stempla pocztowego).

W pierwszym etapie komisja konkursowa wybierze trzy projekty, z których najlepszy zostanie wyłoniony w głosowaniu internetowym w dniach 16 maja ? 6 czerwca, przeprowadzonym na stronie www.um.suwalki.pl . Za zwycięzcę konkursu uznany zostanie autor projektu, który w głosowaniu internautów otrzyma największą liczbę głosów.

Tak wygląda ściana, na której pojawi się suwalski mural

Mural Suwałki

Tak wygląda przykładowy mural w Gorzowie Wielkopolski. Propaguje on Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa

Mural - Gorzów Wielkopolski

Więcej info na stronie UM Suwałki.

Zdjęcie budynku w Suwałkach: um.suwalki.pl
Mural Gorzów Wielkopolski: CC Uznanie autorstwa ? Na tych samych warunkach 3.0

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 3

  1. Ale fajnie! Jestem wielką fanką murali (w Biełymstoku są świetne np dziewczynka podlewająca drzewo), oby ten suwalski był równie ciekawy!

  2. Uwielbiam street-art i dobrze zaprojektowany mural to rzeczywiście ozdoba miasta, ale ostatnio może się wydawać, że władze miast chcą nimi zapełnić jakąś kulturalną lukę. Zamiast organizować inne aktywności, dofinansowują tworzenie murali. Idea sama w sobie słuszna, ale po pierwsze, w tej kwestii od przybytku głowa boli, bo jednak koszt muralu 20×5 metrów jest niebagatelny, a po drugie, im szybciej murale pokrywają elewacje, tym niższa staje się ich wartość artystyczna. Pojawiają się różne „koszmarki” – kiczowate święte obrazki czy brzydkie scenki z historii Polski… Przynajmniej tak sprawa wygląda w Krakowie. Niemniej jednak, suwalskiemu muralowi życzę dużo szczęścia ;)

Napisz komentarz