👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Język niemiecki Materiały wideo do nauki Sprawności komunikacyjne - materiały Słownictwo niemieckie

Życie w Niemczech i nauka niemieckiego online

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Planujesz wyjazd do Niemiec? Chcesz tam zamieszkać i pracować? A może już jesteś w tym kraju i miewasz problemy ze zorientowaniem się lub z użyciem języka niemieckiego? Jeżeli tak, to pomocna może okazać się seria filmów i ćwiczeń w wykonaniu Instytutu Goethego pt.: Mein Weg nach Deutschland. Dzięki niej poznasz lifestyle, czyli styl życia w Niemczech.

Mein Weg nach Deutschland składa się z różnych modułów. Jest to przede wszystkim seria krótkich nagrań wideo pt. Erste Wege in Deutschland, w których główna bohaterka, pani Nevin, próbuje odnaleźć się w obcojęzycznym otoczeniu, w którym jest zaledwie od dwóch tygodni. Sama jedzie autobusem, zaczyna pracę i poznaje nowych przyjaciół. Na filmikach poznajemy jej przeżycia i dzięki ćwiczeniom interaktywnym możemy rozwiązywać różne polecenia sprawdzające nasze rozumienie. Ćwiczenia te pozwalają nam na lepsze zrozumienie nagrań i przedstawionych w nich sytuacji. Do dyspozycji mamy m.in. następujące zagadnienia:

  • Im Bus – W autobusie
  • Bei der Arbeit – W pracy
  • Auf Wohnungssuche – W poszukiwaniu mieszkania
  • Der Handy-Vertrag – Umowa telefonii komórkowej

Erste Wege in Deutschland dostępne jest także jako darmowa aplikacja na telefony z systemem Android oraz iOS. Dzięki temu możemy oglądać nagrania i robić do nich ćwiczenia na telefonie lub tablecie.

Kolejnym elementem serii są gry językowe, np. Die EInladung zur Hochzeit, gdzie musimy pomóc bohaterom w przygotowaniach do wesela.

Omawiane materiały są przeznaczone raczej dla osób początkujących i myślę, że będą bardzo pomocne, gdyż nie ą to same nagrania wideo, ale także dodatkowe ćwiczenia i gry językowe. Jedyne, czego mi brakuje, to napisy na filmach. Miłym dodatkiem byłyby chociażby napisy po niemiecku.

Macie ochotę na przetestowanie serii? Zerknijcie na stronę www.goethe.de/mwnd.

Vintage photo created by bedneyimages – www.freepik.com

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 5.00 (96%) - 3 głosy

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Napisz komentarz