👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Język niemiecki Prace pisemne Wypracowania - gimnazjum

Deutschlerner stellen sich vor – Hania aus Pielgrzymowice

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Deutschlerner stellen sich vorPo wakacyjnej przerwie przyszedł czas na powrót do rubryki ?Deutschlerner stellen sich vor?. Przypomnę, że jest ona w stu procentach przeznaczona dla Was, to jest Wasze miejsce na blogu, możecie przedstawić się innym uczącym się i zaprezentować swoje umiejętności językowe, do czego gorąco zachęcam.

Dzisiaj poznamy Hanię, której zgłoszenie jakiś czas czekało w mojej skrzynce mailowej. Wreszcie jest! Hania ma 14 lat i pochodzi z Polski, z Pielgrzymowic. Interesuje się sportem i tańcem, poza tym jest miłą i sympatyczną osobą. Jej ulubionymi przedmiotami są: niemiecki (oczywiście!) i wychowanie fizyczne. Hania ogólnie lubi języki obce, niemieckiego uczy się m.in. w szkole. Ten język jej się podoba, gdyż jest, jak stwierdza, podobny do polskiego. Niemcy (w sensie osób i kraju) kojarzą jej się z Nutellą. Hania chętnie odwiedziłaby Monachium (Bayern). Czas wolny spędza jeżdżąc na rowerze, grając w siatkówkę, tańcząc, słuchając muzyki i odwiedzając strony w Internecie.

Hallo!
Mein Name ist Hania. Ich bin 14 Jahre alt und komme aus Polen. Ich wohne in Pielgrzymowice. Ich mag Sport und Tanzen. Ich bin nett und sympathisch. Meine Lieblingsschulfächer sind Deutsch und Sport! Ich mag Sprachenlernen. Ich lerne Deutsch in der Schule. Ich mag es, weil es dem Polnischen ähnlich ist. Die Deutschen erinnern mich an Nutella. Ich möchte München besuchen. In meiner Freizeit fahre in Rad, spiele Volleyball, tanze, höre Musik und surfe im Internet.

Tak na marginesie: Hania brała udział w ostatnim konkursie i zajęła 3. miejsce. Jej prezentację znajdziecie tutaj, pod nr 2.

Też chciał(a)byś się przedstawić na blogu? Napisz do mnie!

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarze 3

Napisz komentarz