👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Edutainment - nauka poprzez zabawę Język niemiecki Słownictwo niemieckie Słownik obrazkowy

Essen und Trinken – ćwiczenie interaktywne

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Przyszedł czas na kolejny quiz sprawdzający wiedzę w języku niemieckim. Tym razem skupimy się na rzeczownikach oznaczających różne produkty żywnościowe. Naszym tematem jest więc „Essen und Trinken”. Waszym zadaniem jest podpisanie każdego z poniższych obrazków. Pamiętajcie o podaniu odpowiedniego rodzajnika określonego. Przy tym zadaniu nie ma limitu czasu.


Sprawdź swoją znajomość niemieckich słówek z różnych dziedzin. Wpisz pod obrazkiem odpowiedni rzeczownik wraz z rodzajnikiem. Powodzenia!


Tablica wyników: Was siehst du auf dem Bild?

max z 14 punktów
#NazwaDodanyPunktyWynik
Tabela ładuje się
Brak dostępnych danych

Foto: sxc.hu

Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 20

 1. Zamiast sok pomarańczowy dałam sam sok, no i zamiast der Kuchen dałam die Torte, więcej nie pamiętam :D

 2. Czy die Möhre to nie to samo co die Karotte? To sama sobie daje 13 na 14 punktów :)

 3. Niestety, test nie jest jednoznaczny! Więc nie jest dobry. Foto 1 – mięso – dałam das Rindfleisch – jak to nie??? Albo die Nudel – jak to nie? Wiem, że na obrazku jest wiele makaronów, ale to trzeba zaznaczyć w instrukcji, że np. zawsze wpisujemy l. pojedynczą lub że gdy na obrazku jest czegoś więcej, to dajemy l. mnogą! Albo der Orangensaft – jak to nie? Na obrazku jest właśnie ten sok! Jak mamy organizować takie testy, to lepiej ich nie organizujmy wcale!

  • Dziękuję za przydatne wskazówki, ale uważam, że nie ma się czego unosić. Jeżeli uważasz, że nie warto robić takich ćwiczeń, to po prostu z nich nie korzystaj i będzie po Twoim problemie.

   Poza tym „das Rindfleisch” to „mięso wołowe”, a nie tylko „mięso”. „Der Orangensaft” jest prawidłową odpowiedzią, więc nie wiem, w czym był problem, sprawdzę to.

   Edit: Po wpisaniu „der Orangensaft” pokazuje mi, że odpowiedź jest „korrekt”, więc problem nie leży po stronie testu.

 4. … ja się nie unoszę, miałam nadzieję, że konstruktywna krytyka jest w cenie, wszak prawdziwa cnota itd… Twoja rada, aby nie robić podobnych testów jest przysłowiowym strzałem we własną stopę, przecież m.in. po to jest ta strona! A’propos mięsa – to właśnie wołowina widnieje na obrazku! Jeśli ktoś jest konkretny, może mieć problemy, bo test nie jest jednoznaczny. Trochę dystansu do siebie i otwartości na innych, odklikuje „lubię to”, bo po prostu tego nie lubię :). Pozdrawiam!

  • „Jak mamy organizować takie testy, to lepiej ich nie organizujmy wcale!” – to Twoje słowa :) więc nie ja doradziłem sobie, żeby takich testów nie robić, ale Ty to zrobiłaś. Te właśnie słowa odebrałem jako „unoszenie się”, ale mogłem się mylić, to było tylko moje odczucie. Na uwagi i konstruktywną krytykę jestem zawsze otwarty, bo sam czasem mogę nie zauważać pewnych rzeczy. Pozdrawiam!

 5. ?Jak ma my organizować takie testy, to lepiej ich nie organizujmy wcale!? – szkoda, że zawsze rozumiemy po swojemu, to jest zdanie, które należy rozumieć: Organizujmy testy , przemyślane, merytorycznie dobre no i logiczne. Tylko tyle i aż tyle! Ale właśnie to jest najtrudniejsze :), pozdrawiam

 6. Coś nie śmiga. Próbowałam „wszystkimi” trzema przeglądarkami, ale po kliknięciu 'Quiz starten’ zupełnie nic się nie dzieje, a w konsoli lecą błędy :(

    • U mnie też już działa :) problemem była jedna z wtyczek, której nie wyłączyłam, mimo że była ona nieużywana. Dzięki za uwagi, bo sam nie zauważyłem tego problemu wcześniej.

 7. Fajne, fajne, tylko bardzo łatwe :) Dla początkujących. Może następny test będzie z trochę bardziej zaawansowanym słownictwem? LG

 8. Beata Ignaczak Odpowiedz

  Fajne,super zabawa plus nauka,chociaż rodzajniki to u mnie pięta achilesowa,pozdrawiam serdecznie :-)

Napisz komentarz