👉 Niemiecki online 👈

Kurs z lektorem, zajęcia indywidualne

Doskonalenie zawodowe Język niemiecki Suwałki Varia

Czwarte urodziny bloga – podsumowanie roku 2013 i plany na przyszłość

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Styczeń jest u mnie miesiącem obfitującym w różne, m.in. zawodowe rocznice. Mam tutaj na myśli urodziny Szkoły PAROLI (4-go stycznia) oraz urodziny bloga (6-go stycznia). Tym razem chciałbym zacząć od krótkiego podsumowania trzeciego roku istnienia Szkoły Języków Obcych PAROLI. W roku 2013 poszerzyłem ofertę o dwa nowe języki obce: francuski oraz hiszpański. Spełniło się ważne założenie z zeszłego roku: ?Poza tym większość sił i serca będę nadal wkładał w rozwój swojej szkoły, mam zamiar wciąż poszerzać jej zasięg i wzbogacać ofertę o kolejne języki.? Był to dla mnie bardzo ważny krok naprzód, gdyż przez pierwszy rok istnienia skupiałem się jedynie na języku niemieckim, rok później wprowadziłem angielski. Szkoła Języków Obcych PAROLITeraz w PAROLI możecie uczyć się online z lektorem aż czterech języków obcych! Szkołę rozwijam ucząc się na własnych błędach i zdobywając coraz większe doświadczenie. Sam przeprowadziłem grubo ponad 3000 lekcji niemieckiego online, nie wspominając już o lekcjach przeprowadzonych przez innych lektorów. Słuchaczami są osoby z różnych zakątków Polski oraz Europy i śmiem twierdzić, że PAROLI jest jedną z wiodących szkół online, gdzie każdy słuchacz ma stuprocentową gwarancję doskonałej jakości nauczania oraz dostosowania programu do jego indywidualnych potrzeb. Nie jest to największa szkoła, stawiamy głównie na jakość, nie na ilość. Można się o tym przekonać na darmowej lekcji próbnej.

Centrum Edukacji Paroli JuniorW lutym 2013 uruchomiliśmy z żoną nową szkołę stacjonarną – Centrum Edukacji Paroli Junior. W ofercie: angielski, niemiecki, francuski i hiszpański dla dzieci, młodzieży i dorosłych, niemiecki dla opiekunek, kursy językowe dla firm, zajęcia artystyczne dla dzieci, półkolonie letnie i zimowe dla dzieci itd. Sporym osiągnięciem było zorganizowanie Suwalskiego Testu Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Pozyskaliśmy dużych sponsorów, a nagrody rozdawał Kevin J. Aiston, prezenter telewizyjny i aktor znany z telewizyjnego talk-show ?Europa da się lubić?. Paroli Junior to kolejny projekt, który zajmuje sporą część mojego czasu, ale za to daje ogromną satysfakcję. W sumie jest to oddzielna firma mojej żony, ja tam raczej pomagam: zajmuję się stroną internetową i jej pozycjonowaniem, przeprowadzam akcje marketingowe, wspieram np. podczas półkolonii językowych.

Jeżeli natomiast chodzi o bloga, to zacznę od wyglądu. Stali czytelnicy zauważyli zapewne, że blog ma teraz zupełnie inny układ i nowe logo. Nie ma już prostej listy 10 ostatnich wpisów na stronie głównej. Jest za to udoskonalony slider z aktualnościami, niżej 6 ostatnich wpisów z danej kategorii, pod nimi znajdziecie natomiast ostatnie wpisy ze wszystkich kategorii. Taka zmiana pozwoliła na ułatwienie nawigacji oraz na estetyczne zaprezentowanie większej ilości treści na jednej stronie. Bardzo ważnym dodatkiem są teraz ćwiczenia interaktywne. Stary dział z ćwiczeniami wymagał ode mnie o wiele większego nakładu pracy, przez co nowe zestawy pojawiały się dosyć rzadko. Teraz tamten dział pozostaje niezmieniony, ja zajmuję się natomiast tworzeniem innych ćwiczeń, np.:

Na blogu pojawiły się też dwie nowe i ważne strony: Regulamin oraz Nie przegap, subskrybuj. Dodałem także nową kategorię wpisów, a mianowicie Gefällt mir!, gdzie zamieszczam śmieszne, ciekawe i dziwne rzeczy, na które trafiam przeglądając zakamarki Internetu.

Na deser jeszcze kilka danych statystycznych (wg Google Analytics 06.01.2013-06.01.2014):

 • 405 996 unikalnych użytkowników,
 • 1 332 016 odsłon.

Widać dosyć znaczny spadek odsłon w porównaniu do roku 2012 spowodowany m.in. zmianami w algorytmach wyszukiwarki Google i moją obniżoną aktywnością w pisaniu.

Inne statystyki:

 • 555 wpisów (w tym roku pisałem rzadziej, w 2013 dodałem tylko 65 wpisów),
 • ponad 5200 komentarzy,
 • 7465 fanów bloga na FB,
 • 893 subskrybentów RSS,
 • PageRank strony wzrósł do 5.

Plany na 2014? Skupiać się przede wszystkim na udoskonaleniu szkoły oraz na zwiększeniu jej zasięgu poprzez zatrudnianie nowych nauczycieli i pozyskiwanie kolejnych uczniów. W drugiej kolejności zajmować się promocją Paroli Junior, to bardzo ważny projekt, którego oferta jest wyjątkowa w skali naszego miasta. Chcemy oferować to, czego nie mają inne szkoły językowe w Suwałkach. Poza tym mamy w planach kilka nowych, ciekawych i innowacyjnych przedsięwzięć, które wręcz muszą ruszyć w 2014 :) Wszystko będzie się oczywiście kręciło wokół języków obcych.

Planem jest też promowanie dwóch nowych, mniejszych projektów: polonijne.pl oraz 16-400.pl. To dwie strony z ogłoszeniami, które założyłem w 2013 roku. Pierwsza skierowana jest głównie do Polaków mieszkających za granicą, druga ma pomóc raczej lokalnie (16-400 to kod pocztowy Suwałk).

Blog o języku niemieckimA blog? Będzie istniał nadal, nadal będzie rozwijany, nadal będą pojawiały się tutaj nowe wpisy oraz ćwiczenia interaktywne. Nadal będę otwarty na Wasze sugestie, prośby i uwagi, chociaż nie wszystkie jestem w stanie wdrożyć, nie każdą uwagę uwzględniam i nie każdemu jestem w stanie pomóc w rozwiązaniu jego problemów językowych. Dziękuję wszystkim za zaufanie, motywujące maile oraz wsparcie w komentarzach. Życzcie mi kolejnych X lat blogowania.

Na koniec proszę o ocenę :)

Jak oceniasz bloga (treść, wygląd, wartość) i moją pracę w skali 1-6?

 • 6 - celująco (42%, 115 Głosów)
 • 5 - bardzo dobrze (33%, 91 Głosów)
 • 4 - dobrze (9%, 26 Głosów)
 • 1 - bardzo źle (8%, 23 Głosów)
 • 3 - dostatecznie (6%, 16 Głosów)
 • 2 - źle, słabo (1%, 4 Głosów)

Głosujących razem: 275

Loading ... Loading ...
Print Friendly, PDF & Email

Oceń ten wpis, dzięki!

Średnia ocena: 0.00 (0%) - 0 głosów

Sprawdź też inne wpisy


Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger. Zwolennik wykorzystania nowych technologii w edukacji.

komentarzy 12

 1. Łukasz, bloga oceniłem na „dobrze”. Przede wszystkim brakuje mi materiałów, zwrotów, wpisów dla poziomu B2 i wyżej. Wpisy o tematyce bożonarodzeniowej , Landeskunde itd. są ok, ale ktoś to już długo uczy się niemieckiego nie znajdzie tutaj zbyt wiele materiałów. Przyadłyby się jakieś ciekawe zwroty, nietypowe, ale codzienne słownictwo. Subskrybuję bloga od dłuższego czasu i naprawdę brakuje mi tego typu rzeczy. Wpisów o czasach, gramatyce i zwyczajach w Niemczech nie czytam, bo mam to „za sobą”.

  • Dziękuję za wskazówkę. Przeważająca tematyka wpisów jest, jaka jest, gdyż większość czytelników bloga jest na poziomach A1-B1. Ale patrząc z drugiej strony, jak będzie więcej wpisów na wyższych poziomach, to i bardziej zaawansowanych czytelników będzie więcej :) przemyślę, to i postaram się ułożyć jakiś quasi-plan działania. Czy masz może jeszcze jakieś propozycje tematów?

 2. Gratuluje. Uważam, że robisz kawał dobrej roboty. Tak trzymaj! Często korzystam z Twojej strony już od dawna jako wsparcie i/lub dodatek w nauce języka. Tschüss

 3. Gratuluję rozwijania działalności na różnych polach. Sama dawno na stronie nie byłam, ale zmiany są na plus. Fajnie by było znaleźć tu więcej 'niecodziennych’ słówek i zwrotów. Czyli tych często potocznie używanych, będących niejako slangiem. Byłby to bardzo ciekawy dodatek.

 4. Dziekuje za super bloga jestem samoukiem i czesto korzystam z Twojej strony, obecnie nie mieszkam w kraju ichciałam zapytac czy jest mozliwosc kontynuowania nauki przez Skaypa?

 5. Życzę wytrwałości i konsekwencji w zamierzonych celach :) Trzeba przyznać, że „dorastałam” wraz z Twoim blogiem. Kolejnych blogowych i szkolnych lat pełnych sukcesów!

 6. Panie Łukaszu odwiedzam Pana bloga od niedawna, i jedyne na co mogę zwrócić uwagę to reklama na samej górze – jest strasznie niewygodna – ale wiem że dzięki temu blog może funkcjonować i się utrzymywać. Poza tym jest ok, jestem dopiero na etapie podstawowym nauki języka, ale czyta mi się go bardzo przyjemnie, przede wszystkim jest funkcjonalny. No i sto lat oczywiście ;)

  • Racja, dzięki reklamie blog istnieje. A ta natarczywa, która zasłania cały ekran, pojawia się sporadycznie, więc proszę o cierpliwość ;) i dzięki za miłe słowo.

Napisz komentarz